ତିନି ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ମାରି ଦେଲେ

ଦେଶ ବିଦେଶ

Related image

ଶ୍ରୀନଗର: ଜମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ତିନି ଜଣ ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ମୃତ ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀମାନେ ହେଲେ କନଷ୍ଟେବଲ୍‌ ନିସାର ଅହମଦ ଓ ଦୁଇ ସ୍ପେଶାଲ୍ ଅଫିସର୍‌ ଫିରଦୋସ ଅହମଦ ଏବଂ କୁଲୱନ୍ତ ସିଂହ। ଏମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟର ଶୋପିଆନ୍ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଏମାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ୱାନ୍‌ଗାମ୍‌ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ବଗିଚାରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ପୁଲିସ୍ କହିଛି ଯେ ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଅପହଣ କରି ନେବା ବେଳେ ବାଟାଗଣ୍ଡ ଗାଁର ଲୋକେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୋଡ଼ାଇ ଥିଲେ ଓ ସେମାନଙ୍କୁ ଅପହରଣ ନ କରିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ। ତେବେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରି ଥିଲେ। ଲୋକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଏହି ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନଦୀ ଆରପଟକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ ଓ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ କନଷ୍ଟେବଲ୍‌ ନିସାର ଅହମଦଙ୍କ ଭାଇକୁ ବି ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। ତେବେ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ। ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ହିଜବୁଲ୍ ମୁଜାହିଦ୍ଦୀନ ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପାଇଁ ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏକ ଟ୍ୱିଟର୍‌ ପେଜ୍‌ରେ ସଂଗଠନ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଚାରି ଦିନ ତଳେ ହିଜବୁଲ୍ ମୁଜାହିଦ୍ଦୀନର ଆତଙ୍କବାଦୀ ରିୟାଜ ନାଇକୁ ରାଜ୍ୟର ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରି ଛାଡ଼ିବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲା। ନହେଲେ ପରିଣତି ଭୟଙ୍କର ହେବ ବୋଲି କହିଥିଲା। ଅଗଷ୍ଟ ୩୦ ତାରିଖରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେବାର ତିନି ସପ୍ତାହ ପରେ ଆଜି ଏଭଳି ଏକ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଛନ୍ତି। ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ପୁଲିସ୍ କର୍ମଚରୀଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟମାନଙ୍କଚ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ।

Loading...
Loading...
Share It

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.