ଏହି ୧୦ଟି ରୁ ଯେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଉପାୟ କଲେ ବି ଶିବ ହେବେ ପ୍ରସନ୍ନ, ଦୂର ହେବ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା

ବିଶେଷ

Image result for god siva wallpaperଶିବ ପୁରାଣ ଅନୁସାରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଇଛାରେ ହିଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୃଷ୍ଟିର ରଚନା କରିଥିଲେ ଭଗବାନ୍ ବ୍ରହ୍ମା । ଆଉ ଏହି ସୃଷ୍ଟିର ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି ଭଗବାନ୍ ବିଷ୍ଣୁ । ତେଣୁ ଭଗବାନ ଭୋଳାନାଥଙ୍କ ପୂଜା କଲେ ବଡ ବଡ ସମସ୍ୟାର ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଭଗବାନ୍ ଶିବଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ସୋମବାର ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦିନ । ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ପୂଜା ବିଧି ପାଇଁ ରହିଛି ୧୦ଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉପାୟ । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଯେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଉପାୟ କଲେ ଆପଣଙ୍କ ସବୁ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଦେବ ।

Image result for god siva wallpaper

– ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିବାହରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ତେବେ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ କେଶର ମିଶାଇ କ୍ଷୀର ଢାଳନ୍ତୁ । ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ପୂଜା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Loading...

– ମାଛକୁ ଅଟା ଗୁଳା ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଆଉ ଏହି ସମୟରେ ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ଜପ କରନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟ ସୋମବାର ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ କରନ୍ତୁ । ଯାହା ଦ୍ବାରା ଖରାପ ସମୟ ଖୁବ୍ ଶ୍ରୀଘ୍ର ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

– ୨୧ଟି ବେଲ ପତ୍ରରେ ଚନ୍ଦନରେ ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ଲେଖି ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ଚଢାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଭୋଳାନାଥଙ୍କ କୃପା ମିଳିଥାଏ ।

Image result for god siva wallpaper

– ଶିବଙ୍କ ବାହନ ନନ୍ଦି ଅର୍ଥାତ୍ ଷଣ୍ଢକୁ ପ୍ରତିଦିନ ସବୁଜ ଘାସ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହା ଦ୍ବାରା ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ବଢିଥାଏ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ ।

– ନିଜ ସମର୍ଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଗରିବଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କେବେ ଅନ୍ନର ଅଭାବ ହେବନାହିଁ । ଏହା ସହ ପିତୃ ପୁରୁଷଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ମଧ୍ୟ ଶାନ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

– ତମ୍ବାର ଲୋଟାରେ ପାଣି ନେଇ ସେଥିରେ କଳା ରାଶି ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ଜଳକୁ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ଚଢାଇବା ସମୟରେ ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ମନ୍ତ୍ର ଜାପ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଶନିଦୋଷ ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

Image result for god siva wallpaper

– ଘରକୁ ପାରଦ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ଏହାକୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କ ରୋଜଗାର ବଢିବ ।

– ଅଟାରେ ୧୧ଟି ଶିବଲିଙ୍ଗ କରି ୧୧ ଥର ଏହାକୁ ଜଳାଭିଷେକ କରନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟରେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ଯୋଗ ହୋଇଥାଏ।

– ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ଶୁଦ୍ଧ ଘିଅ ଚଢାନ୍ତୁ । ପୁଣି ଜଳ ଚଢାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ସନ୍ତାନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

– ଭଗବାନ୍ ଶିବଙ୍ଗ ଅଭିଷେକ କରନ୍ତୁ । ଏହା ସହ ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ଜପ କରନ୍ତୁ । ସଂଧ୍ୟାରେ ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ୧୧ଟି ଘିଅ ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ ।

Loading...
Share It
  • 69
    Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.